Berkhamsted Sunday League latest results

The latest football news from around the world.
The latest football news from around the world.
Share this article

Herts FA Sunday Senior Cup 2nd round:

Town Inn 4 Doves Utd 3 (Stephan Owen-Edwards, Callum Wakefield, Louis Wakefield).

Steve Norwood Challenge Cup 2nd round:

Berkhamsted Athletic (Division Two) 3 (Sam Conroy, Ricky Shepherd, 2) The Goat (Division One) 1 (unknown scorer)

AET (90 minutes 1-1).

Bowman Athletic 0 (Division Two) 0 Chesham Athletic 5 (Division Two) (Dale Smith 2, Jason Duncan, Tom Finch, Nick Gallagher).

Boxmoor (Division One) 4 (Zac Booth, Jamie Lewis, Tom Shaw, Hayden Cassidy) Maclay Sports (Premier) 1 (Adam Cowland).

Flaunden (Premier) 2 (Ed Canham, Ryan Anthony) Berkhamsted Tornadoes (Premier)) 3 (Sonny French, Connor Church, Sam Copson).

George & Dragon (Division One) 5 (Matt Long, 2, Archie White 2, own goal) Gossoms End (Premier) 3 (Will Brookman, 3).

Greenacres II (Premier) 4 (Linsell, 2, Jones, Stonebank) Robin Hood (Division One) 6 (Garry Barr, 3, Dexter Franklin-Beck, 2, Dom Banks) AET (90 minutes 2-2).

Greenacres II Reserves (Division Two) GB Precision (Division Two) 10 (Kirrin Taylor, 2, Shaun Hayes, 5, Ryan Sewell, 2, own goal).

Hemel Athletic (Premier) 4 (Ash Addison, 2, Ben Darby, Paul Branson) Old Amersham(Division Two) 0.

Hemel Harriers (Division Two) 2 (Gareth Cox, Sean Gray)Berkhamsted Tornadoes Reserves (Division Two) 9 (Alex Kinsley, 2, Brad Hedges, Romit Patel, Chris Pearson, Lyall Whitmarsh, Michael Norman, Michael Dance, Shaun Owens).

Jam Utd (Division One) 4 (Keii Roberts, 2, James Lee, unknown scorer) Landrovers (Division 2) 2 (Jack Quorroll, 2).

Last Hurragh (Division Two) 4 (unknown scorers) Black Horse (Division Two) 6 (David Goss, 3, Peter Jobes, 2, Rowan Markland).

Potten End Sunday (Division One) 5 (Ned Ozkasim, 2, Shawn Hunter, Olly Sawyer, Araam Mansouri-Marsh) Woodhall Wanderers (Division One) 6 (unknown scorers) AET (90 minutes 3-3).

Southill United (Division One) 1 (unknown scorer) Magpies ‘91 (Premier) 4 (Danny Vergas-Holt, 2, Charlie Walker, Miles Baxter).

The Midland (Division Two) 1 (Joe Heredia) The Gade (Premier) 13 (Jack Johnson, 6, Arnold Adzahoe, 3, Jed Butler, 2, Harry Crane, Alume Jack).

BSFL League Division One:

Hemel Tudors 2 (Lewis Wornham, 2) Box Athletic 3 (Aaron Hebborn, Conor Masterson, Matt White).